آخرین خبرها
خانه / مجله ها / مجله سبک زندگی / علت اصلی اختلافات زوجین

علت اصلی اختلافات زوجین

lifestyle-ekhteklaf

یک روانشناس گفت: از اصلی‌ترین عوامل ایجاد اختلاف ما بین زوجین آگاه شدن خانواده‌های آنها از …

ربابه‌ غفارتبریزی روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،در رابطه با میزان و چگونگی ارتباط با خانواده همسر افزود: در ابتدای ازدواج و قبل از شناخت دقیق لازم است که همواره حدود و مرز رفتاری حفظ شود یا خلقیات هر فرد بر دیگری به خوبی آشکار شود.

وی با اشاره به میزان هر فرد با خانواده خود اظهار داشت: زن یا مرد به هیچ وجه نباید مانع معاشرت همسرش با خانواده خود شود آنها باید بدانند که همسرشان پیش از هر چیزی فرزند خانواده‌اش است و تعلق خاطر او به خانواده‌اش را درک کنند.

این کارشناس تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات مشاوره راه حل مناسبی است اما در صورتی که هر یک از طرفین در مقابل تغییر مقاومت کنند فرد مقابل بهتر است خود به تنهایی با خانواده اش معاشرت داشته باشد.

غفار تبریزی افزود: از نکات اصلی آگاه شدن خانواده های از مسائل خصوصی زوجین است، زوجین باید تلاش کنند همواره یک مرز مشخص با بیرون خانواده‌ را حفظ کنند.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که خانواده‌ها علی‌رغم تمایل زوجین دخالت می‌کنند فاصله گرفتن از آنها در کنار رعایت احترام راه حل مناسبی است.

منبع : سرویس علمی جام نیوز

Share

درباره‌ Admin

Admin
درود بر تمام دوستان عزیز سجاد هستم ، تا جایی که بتونم براتون مطالب جذاب و دیدنی میذارم و ممنون میشم که شما دوستان هم در این راه راهنمایی و همراهیم کنید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.