آخرین خبرها
خانه / مجله ها / مجله تکنولوژی و فناوری / بزودی سرعت استثنایی اینترنت ۴۵۰ مگابیت در ثانیه

بزودی سرعت استثنایی اینترنت ۴۵۰ مگابیت در ثانیه

technology-speed-internet-540MB

کاربران اینترنت به زودی خواهند توانست داده‌های مورد نظر را با سرعت استثنایی ۴۵۰ مگابیت در ثانیه بارگذاری کنند.

گروه بین الملل، کاربران اینترنت به زودی خواهند توانست داده‌های مورد نظر را با سرعت استثنایی ۴۵۰ مگابیت در ثانیه بارگذاری کنند.

با ارتقای زیرساخت های اینترنت پرسرعت در شرق آسیا کاربران به زودی خواهند توانست داده‌های مورد نظر را با سرعت استثنایی ۴۵۰ مگابیت در ثانیه بارگذاری کنند.

نکته مهم این است که خدمات یاد شده در قالب سرویس‌های نسل چهارم تلفن همراه ارائه می شود و البته با توجه به در دسترس نبودن طیف های رادیویی کافی در حال حاضر ممکن است برخی اپراتورها برای ارائه چنین خدماتی دچار مشکل شوند.

برای راه اندازی این شبکه دو شرکت Qualcomm سازنده تراشه های رایانه ای و اریکسون سازنده محصولات شبکه ای با یکدیگر همکاری کرده اند. قرار است نمونه اولیه این شبکه سال آینده با سرعت ۴۵۰ مگابیت در ثانیه راه اندازی شود. اپراتور استرالیایی Telstra یکی از اولین اپراتورهایی است که به طور آزمایشی شبکه ای با این سرعت بارگذاری داده را راه اندازی خواهد کرد.

با توجه به برخی مشکلات در زمینه اختصاص طیف فرکانسی و همین طور استقبال محدود از فناوری نسل چهارم همراه در اروپا پیش بینی می‌شود کشورهای آسیایی اولین کشورهایی باشند که این خدمات را با حداقل سرعت ۳۰۰ مگابیت در ثانیه در دسترس علاقمندان قرار دهند.

افزایش سرعت بارگذاری داده در شبکه های همراه علاوه بر کمک به بهبود کیفیت شبکه موجب کاهش مصرف باتری گوشی ها و تبلت ها نیز می شود. قرار است تجهیزات شبکه ای و مودم های مورد نیاز برای استفاده از این خدمات از سال آینده میلادی تولید شوند. انتظار می رود سرعت آپلود از طریق شبکه های یاد شده هم به ۱۰۰ مگابیت در ثانیه برسد.

منبع : جام نیوز

Share

درباره‌ Admin

Admin
درود بر تمام دوستان عزیز سجاد هستم ، تا جایی که بتونم براتون مطالب جذاب و دیدنی میذارم و ممنون میشم که شما دوستان هم در این راه راهنمایی و همراهیم کنید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.